Vzděláváme pro budoucnost

Aktuality | Archiv

Východočeská televize ve SFÉŘE! 15. 7. 2024

Reportéři Východočeské televize zavítali minulý týden k nám do SFÉRY a natočili tu hezkou reportáž.

Hlavním tématem reportáže byly naše příměstské tábory, rozhovor s ředitelem SFÉRY Davidem Koppitzem i samotnými účastníky. Máme radost, že se díky tomu naše aktivity dostaly do povědomí širší veřejnosti zase trochu jinak a stanou se tak inspirací pro rodiče, kteří hledají kvalitní volnočasový program pro své děti, a to nejen na letní prázdniny, ale třeba i na ty podzimní.

Děkujeme týmu Východočeské televize za návštěvu i hezkou reportáž!

Na reportáž se můžete mrknout ZDE.

Prázdninové komentované prohlídky ve SFÉŘE každý den 10. 7. 2024

Těší nás, že vás SFÉRA zajímá a baví i přes léto. Někdo k nám jezdíte z daleka nebo se stavíte během letních výletů. Přidáváme proto KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY s ukázkou Vědy na kouli i pro červencové a srpnové všední dny.

Víkendy ve SFÉŘE s Komentovanými prohlídkami a Příběhy s Vědou na kouli zůstávají, jak jste zvyklí. 

Během Komentovaných prohlídek se dozvíte, jaké technologické a digitální dovednosti se ve SFÉŘE vyučují a jak podporují kreativitu a analytické myšlení. Co je unikátního na technologii "Věda na kouli" (Science on a Sphere) a jak je u nás využívána. Jaké konkrétní moderní dílny a laboratoře jsou součástí vzdělávacího centra a jaké aktivity se v nich realizují. Co se plánuje od podzimu, kdo u nás pracuje a jak to všechno bylo, když jsme na podzim 2023 otevřeli?

Věkové doporučení 10+. 

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY s ukázkou Vědy na kouli probíhají každý všední den v časech 10.30 a 13.30. Rezervovat je možné nadále i víkendy. 

Rezervace

Vzácná návštěva ve SFÉŘE 9. 7. 2024

Byli jsme potěšeni, protože SFÉRU navštívil významný japonský architekt jako jednu ze zastávek v rámci své cesty po České republice.

SFÉRU navštívil japonský architekt a minimalista Kazunori Fujimoto, který je známý pro svou architekturu z betonu. Byl významným hostem pražské odborné konference a poté následovala jeho týdenní cesta po České republice, kterou koordinoval Ing. Břetislav Eichler. 

Společně s autorem SFÉRA Pardubice, panem architektem Janem Šépkou, prošel všechna zákoutí a dle jeho slov byl nadšený.

Prázdninový i sváteční víkend 6. a 7. července 2024 ve SFÉŘE 4. 7. 2024

V pátek 5. července je SFÉRA uzavřena. O víkendu 6. a 7. července už bude OTEVŘENO a můžete se těšit na Příběhy s Vědou na kouli a Komentované prohlídky.

O víkendu 6. a 7. července 2024 je u nás OTEVŘENO a můžete se těšit na PŘÍBĚHY s Vědou na kouli a KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY:

Příběh s Vědou na kouli: AtmoSférická předpověď:
Sobota a neděle: 11.00, 14.00, 16.00. 
Rezervace

Komentovaná prohlídka s ukázkou Vědy na kouli:
Sobota a neděle: 10.00, 13.00, 15.00.
Rezervace

Těšíme se na všechny výletníky! 🚘🚲🚆

Sféra

„Ve SFÉŘE roztáčíme nové vědění. Roztáčíme se společně s naší Vědou na kouli - Science on a Sphere, unikátní technologií, která nám na planetárních datech ukazuje například přírodní jevy na zemi. Roztáčíme myšlenky, co budeme dělat v budoucnosti. Není jisté, jaká budou naše povolání, a mnozí tápeme, pro koho nebo proč se učíme. Ale právě tato nejistota nás inspiruje, abychom se scházeli a společně hledali cestu k novým možnostem a objevům. Někdy se nám trochu roztočí hlava z rychlosti technologického rozvoje. Proto si všímáme, v čem moderní technologie mění způsob, jakým spolu žijeme, a učíme se je používat“.

SFÉRA je nová organizace neformálního a zájmového vzdělávání, situovaná do vznikající kreativní čtvrti Automatických mlýnů v Pardubicích.

SFÉRA vzdělává pro budoucnost. Vytváří prostor pro kreativitu, tvorbu a objevování nových souvislostí. Propojuje aktéry z různých oborů a skupin, spolupracuje s partnerskými subjekty na rozvoji vlastním i rozvoji celé komunity. Mění zavedené způsoby učení a poznávání a má dopad na lidi žijící v regionu i mimo něj. Posiluje zodpovědnost za svět kolem nás a přispívá k udržitelnému rozvoji Hradecko-pardubické aglomerace.

Proč Sféra?

  • Sféra jako vědecký obor, rozsah vědění.
  • Sféra jako koule.
  • Sféra jako vědecký terminus technicus.
  • Sféra jako archetypální představa o univerzu.
  • Sféra jako dokonalý tvar.
  • Sféra jako komunita.

1. Stavební část projektu – realizace 12/2020 - 6/2023
Realizace projektu „Centrální polytechnické dílny“ CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0016077 byla financována z Integrovaného regionálního operačního programu, specifický cíl 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

Evropský fond pro regionální rozvoj

2. Vzdělávací část projektu 03/2023 - 09/2023
Realizace projektu „CPD II – Sféra (Centrální polytechnické dílny, II. etapa)“ CZ.06.04.01/00/23_094/0003126 byla financována z Integrovaného regionálního operačního programu, specifický cíl 4.1 Zlepšování rovného přístupu k inkluzivním a kvalitním službám v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a celoživotního učení pomocí rozvoje přístupné infrastruktury, mimo jiné posilováním odolnosti pro distanční a online vzdělávání a odbornou přípravu.

Spolufinancováno Evropskou unií