My jsme Sféra

Lektorka v laboratoři přírodopisu u mikroskopu

Markéta Sodomková
Garantka přírodopisu

Co ve sféře dělám?
Pracuji v laboratoři přírodopisu.  Ukazuji návštěvníkům svět kolem nás jiným pohledem. Vysvětluji zákonitosti a tajemství přírody a jak je příroda rozmanitá, pestrá a krásná. Těším se, že ukážu příchozím, že věda je pro každého a je zábavná.

Proč Sféra?
Nový začátek, úžasné technologie, skvělí lidé, věda, zábava a to vše propojené na jednom místě - ve Sféře…

Co mě baví mimo Sféru?
Ráda se toulám krajinou a pozoruji, co se kde děje a jak se během roku mění. Obdivuji odkaz předků v našich tradicích a jejich propojení s ročním chodem přírody. Pro svou úžasnou rodinu ráda peču a vařím. Přebytečnou energii z dobrého jídla se potom snažím vyplavat v bazénu. Dlouhé zimní večery trávím nejraději se zajímavou knihou u rozpálených kamen.

Garantka fyziky v laboratoři stojící u vybavení

Helena Drobná 
Garantka fyziky

Co ve Sféře dělám? 
Svou úlohu ve Sféře vidím v předávání svých zkušeností, znalostí a především svého nadšení pro poznávání světa kolem nás dětem i širší veřejnosti. Jako fyzikální chemik se dívám na svět ze všech možných perspektiv a ráda přicházím věcem na kloub. Spolu se skvělým týmem kolegů v tomto duchu tvořím výukové a vzdělávací programy. Současně jsem zde získala příležitost k vlastnímu růstu a obohatila svůj obzor o nekonečně bohatý pohled dětí.

Proč Sféra? 
Génius loci prostoru Automatických mlýnů a soutoku našich dvou řek mě přitahoval už dlouho. Zachování stavební památky i celého prostoru pro město a jeho obyvatele jsem si opravdu přála a podporovala. Fakt, že se součástí celého projektu stalo vzdělávací centrum polytechnického, multioborového zaměření, považuji za úžasné a mimořádné.  Smět být součástí, a to od prvních krůčků, je pro mě prostě splněný sen.

Co mě baví mimo Sféru? 
Ráda sportuji. Také se ráda toulám krajinou. Jsem vděčná, že žiji svůj život v této době, kdy je téměř neomezený přístup k informacím, a užívám si toho při sledování různých dokumentárních pořadů, rozhovorů se zajímavými osobnostmi, čtení knížek či poslouchání podcastů. 

Mám obrovské štěstí na lidi kolem sebe, svou rodinu a přátele, v jejichž společnosti je mi dobře kdekoli a při jakékoli činnosti.

Hana Doušová

Hana Doušová
Garantka chemie

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře jsem garantem laboratoře chemie, taktéž i lektorem výukových programů, kroužků, akcí/kurzů. Součástí mé práce je tvorba vzdělávacích programů, návrhy programů šitých na míru pro různé věkové skupiny s různým zaměřením, zajišťování provozu laboratoře a odborná příprava lektorů na výuku. 

Proč Sféra? 
Sféra je místem vzdělávání celé naší populace a to všech věkových kategorií. To považuji za velmi důležité a přínosné. Líbí se mi neuvěřitelná diverzita a možnosti, které toto okouzlující a dech beroucí prostředí nabízí.

Co mě baví mimo Sféru? 
Vše, co dělám, dělám s láskou. Baví mě život! Vždy s úsměvem a nadšením nejen pro vědu a techniku.😊
Kromě toho miluji sport, tanec, hudbu a činnosti spojené s kreativní tvorbou a dobré jídlo!

Lektor v dílně

Jiří Samek
Garant robotiky

Co ve Sféře dělám? 
Jsem odpovědným garantem učebny IT/ VR a robotiky.

Proč Sféra? 
Rád bych nabídl své zkušenosti čerpané ve světě průmyslu a robotiky všem žákům a široké veřejnosti, které zajímají nové trendy ve zmíněném oboru.

Co mě baví mimo Sféru? 
Rád sportuji a trávím čas s rodinou. Zajímám se o nové zajímavé projekty na trhu jako jsou startup, inovace a další trendy v průmyslu.

Lektor v dílně kovu

Pavel Švanda
Garant kovu

 

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře se starám o dílny dřeva  a kovu. Připravuji a vyučuji kurzech zaměřených na materiály – jejich vlastnosti a použití v našem běžném životě.

Proč Sféra?
Sféra umožňuje na jednom místě potkat zajímavé lidi, kteří rozumí svému oboru a také si poznatky z mnoha oblastí lidského poznání  vyzkoušet na vlastní kůži.

Co mě baví mimo Sféru
V současnosti je mým velkým koníčkem lukostřelba. Je to poměrně náročný sport „na hlavu i ruce“, ale lze si při něm odpočinout od běžných starostí. A navíc je lukostřelba silně návyková!

Anna Zapletalová

Anna Zapletalová
Garantka grafiky

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře (se) učím, rozvíjím talent a půjčuji si Boudníkova slova, že "každý člověk je umělec". Ptám se dětí, jestli chtějí ochutnat mrak a skoro všechny odpovídají, že ano. Experimentuji s obsahy v oblasti vizuální komunikace a toto poznání sdílím s mými žáky.

Proč Sféra?
Sféra mě baví svou odvážností a jasným názorem na smysluplné vzdělávání dětí, mladistvých a dospělých. O Automatických mlýnech jsem si vždycky myslela, že se stanou kulturní fabrikou, kde člověk může nasát inspirativní atmosféru, potkat lidi nebo zažít něco magického!

Co mě baví mimo Sféru?
Ve volném čase se ztrácím v lese, pracuji na zahradě, chodím do galerie, jezdím na kole, fotím, kreslím, píšu. Jako vodnáře mě fascinuje voda, ráda se koupu v řekách a někdy najdu prázdnou lasturu velevrubu malířského, z které pak vyrábím artefakty. Věnuji se umění a arteterapii, a mou vášní je tanec, hlavně Contemporary a Gaga.

Michal Špitálský

Michal Špitálský
Lektor grafiky 

Co dělám ve SFÉŘE?
Vyučuji grafický design a digitální ilustraci. V rámci toho pomáhám hledat inspiraci a nové metody těm, kteří chtějí posunout svoje designérské vize někam dále.

Proč SFÉRA?:
Digitalní ilustrace se dá vyučovat jen s tužkou a papírem, ale brzy se narazí na limity specifické pro médium.
SFÉRA má špíčkově vybavenou dílnu grafiky, kde se dá ilustrace a grafika učit bez hranic.
A taky je tu fajn kolektiv. :)

Co mě baví mimo SFÉRU?
Příběhy. Baví mě je tvořit, zachycovat, vyprávět a nebo jenom pozorovat. Proto čtu knihy, sleduji filmy a hraju hry. 
Mimo jiné taky natáčím filmy a objíždím svět po filmových festivalech se svým dokumentárním filmem.

Lektorka Eva v dílně chemie s dětmi

Eva Kašparová
Lektorka chemie

Co ve Sféře dělám?
Tradiční japonská batika i moderní barvení textilu.

Proč Sféra? 
Sféra- novinka ve vzdělávání a rozšiřování obzorů.

Co mě baví mimo Sféru? 
Kreslení, šití, běh, učení dětí.

Halina Šimková stojící v laboratoři přírodopisu

Halina Šimková
Lektorka přírodopisu

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře jsem garantkou vzdělávání a lektorkou přírodopisu. V přírodopisné laboratoři s radostí provázím malé i velké nádherným světem živé přírody. Pomocí her a příběhů chci všem odkrývat jeho fascinující zákonitosti, dávat jim věci do souvislostí a probouzet v nich touhu po samostatném objevování.

 
Proč Sféra?
Sféra je jedinečná možnost dělat to, co mě těší a co mi dává smysl, a být při tom součástí společenství stejně naladěných inspirativních lidí, kteří své dávné dětské sny a radosti přetavili v chuť vybudovat živé centrum vědy a řemesel pro všechny zvídavé a tvořivé duše.


Co mě baví mimo Sféru?
Ráda trávím čas se svými nejbližšími, ráda pomáhám univerzitním studentům pronikat do tajů forenzní genetiky a matematiky, ráda se toulám a nacházím zapomenutá půvabná místa, ráda objevuju v knížkách, filmech i mezi lidmi strhující příběhy a okouzlující myšlenky, a čím dál raději se vracím ke svým kořenům a starým láskám, jako je malování a divadlo.

Lektorka fyzika Kateřina Čermák Šraitrová

Kateřina Čermák Šraitrová
Lektorka fyziky

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře působím jako lektorka fyziky. Snažím se děti a studenty v rámci našich programů pro tento obor nadchnout.  

Proč Sféra? 
Ve Sféře vidím velký potenciál vzdělávat jinak. Nově, moderně, pro 21. století. Moc mě baví kombinace přírodovědy a řemesel, která zde vznikla.  

Co mě baví mimo Sféru? 
Volný čas trávím s rodinou a přáteli. Baví mě čtení, hudba a umění. Ráda chodím na koncerty a do divadla. O víkendech chodím na procházky do přírody. Mou velkou vášní je cestování. Ráda poznávám nová místa, kultury a gastronomii. S tím se pojí i má záliba v cizích jazycích. 

Klára Karimaghai

Klára Karimaghai
Garantka IT/ VR

Co ve Sféře dělám?  

Ve Sféře se můžeme potkávat například na mezigeneračním workshopu kyberbezpečnosti, na přednáškách o vědomé správě digitální stopy nebo o online etice a právech. Společně také můžeme pronikat do tajů virtuální reality a naučit se vytvářet zábavné a poučné scény. Těším se na setkání s naším prvním sférickým MetaHumanem! Také se věnuji výzkumu umělé inteligence a společně s týmem AI EduLab @ Sféra zkoumáme možnosti začlenění AI do vzdělávání nejen v rámci Sféry.
 
Proč Sféra? 
Sféra si mě získala jejím inovativním přístupem k vzdělávání, unikátní atmosférou podtrhovanou architekturou komplexu Automatických mlýnů a schopností přitáhnout zajímavé lidi, kteří se věnují tomu, co je baví. Dává mi prostor pro předávání a získávání znalostí z různých oborů, které spojuje společná vlastnost – inovace. Ihned po první návštěvě jsem věděla, že chci být její součástí.

Co mě baví mimo Sféru?

Baterky dobíjím u malířského plátna, na jóga matce nebo v horách. Radost do života mi přináší hudba různých žánrů, intuitivní tanec, a když jsem doma, potají si brnkám na klavír.

Lektorka v dílně dřeva

Aneta Součková
Garantka dřeva

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře jsem lektorkou práce se dřevem.

Proč Sféra?
Protože nové vysněné zaměstnání a krásné prostředí.
 
Co mě baví mimo Sféru?
Vlastnoruční tvorba kostýmů a rekvizit(tzv. cosplay), dřevořezba, kresba, malba a soustružení. 

Karolína Kuhnová

Karolina Kuhnová
Lektorka Sférického hřiště

 

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře pracuju jako lektorka na Sférickém hřišti. 

Proč Sféra?
Protože se jedná o moderní vzdělávací centrum na krásném místě uprostřed Pardubic. 

Co mě baví mimo Sféru? 
Ve volném čase hodně chodím do přírody, hraju na klavír a varhany a miluju čtení knížek. Hodně času trávím s rodinou a s kamarády.

Lektor v laboratoři fyziky s dětmi

Patrik Čermák
Lektor fyziky

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře lektoruji a připravuji vzdělávací programy do fyziky. Soustřeďuji se na práci s talenty, pro něž tvořím centrum podpory a rozvoje nadání.

Proč Sféra? 
Sféra je kulovou plochou, dokonalým tvarem, místem setkávání různých oborů a zájmů. Má potenciál stát se všestrannou, moderní a inspirativní vzdělávací institucí pro žáky i učitele.

Co mě baví mimo Sféru? 
Odpočívám při četbě či sledování seriálů a filmů. Rád se procházím přírodou, cestuji nebo se potkávám s přáteli.

Hana Krauseová v dílně textilu

Hana Krauseová
Garantka textilu
hana.krauseova@sferapardubice.eu
+420 739 594 029

Co ve Sféře dělám?

Starám se o to, aby naši studenti objevili svět textilu a nadchli se pro jeho kouzlo, pestrost a netušené možnosti. Hledám nové symbiózy a propojuji textil s dalšími obory zvenku i uvnitř ve Sféře.

Proč Sféra?

Protože tady spolu kamarádí věda, technika, řemeslo a kreativita.

Co mě baví mimo Sféru?

Baví mě mapy. Studovat i kreslit. Objevovat místa. A potom tam jít...

Tomáš Vencl

Tomáš Vencl
Lektor přírodopisu

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře lektoruji a připravuji výukové programy, které jsou pro všechny věkové kategorie. Najdete mě v učebně přírodopisu.

Proč Sféra?
Sféra je středobodem vědy a výzkumu, které jdou ruku v ruce s výukou a rozvojem dětí i dospělých.  

Co mě baví mimo Sféru? 
Baví mě turistika a bádání v přírodě. V oblibě mám také všemožné míčové sporty. Rád si poslechnu hudbu, občas si zahraju na kytaru. V neposlední řadě si u odpolední kávy rád čtu nějakou zajímavou knihu.

Lektorka dílny textilu u šicího stroje

Irena Adamová
Lektorka textilu

Co ve Sféře dělám?
Lektorku v dílně textilu. Předám dál svou lásku k patchworku a šití, nadšení při vytváření nejrůznějších barevných kombinací a obrazců a radost z každého výrobku.

Proč Sféra?
Sféra je pro mě úžasný architektonický prostor a skvělé místo pro setkávání lidí, zastavení se, odhození starostí běžných dní a společné prožívání radostí z tvoření.

Co mě baví mimo Sféru?
Kromě toho, že mám na sobě často nitě od šití, najdete mě i umazanou od barev při malování nebo od hlíny při zahradničení. Vydržím dlouhé hodiny pátrat po svých předcích a sepisovat rodovou kroniku. A taky mám ráda dlouhé procházky přírodou s mým manželem a s naším psem.

Lektor dílny chemie stojící v učebně

Jan Vaňourek
Lektor chemie

 

Co ve Sféře dělám?
Jsem lektorem chemie.

Proč Sféra? 
Protože Sféru považuji za moderní projekt s velkým potenciálem předat znalosti a oslovit nové zájemce o vědu. 

Co mě baví mimo Sféru? 
Pracovat v laboratoři, učit se nové věci - myslím hlavně v chemii, poslouchat hudbu, experimentovat v kuchyni.

 

Petr Resl

Petr Resl
Lektor 3D tisku v grafice

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře mám na starosti lekce 3D tisku, kde účastníky seznámím s nejrozšířenější metodou 3D tisku.

Proč Sféra?
Do Sféry jsem se přihlásil, protože mě baví předávat vědomosti a zkušenosti dál.

Co mě baví mimo Sféru? 
Mimo sféru se věnuji 3D tisku také, nedávno jsem založil start up na vývoj nové technologie 3D tisku, k tomu studuji doktorát z chemie a ve volném čase hraji badminton.

Josef Velebný

Josef Velebný
Lektor chemie

Co ve Sféře dělám? 
Jsem lektorem v laboratoři chemie. Společně s týmem šikovných lidí se podílím na přípravě a lektorování programů pro děti ze škol i veřejnost.

Proč Sféra? 
Pro studenta, kterého jeho obor baví, je to úžasná brigáda s možností získat zkušenost v práci s dětmi a pracovat s týmem stejně nadšených lidí. To vše v krásném novém prostoru Sféry.

Co mě baví mimo Sféru? 
Hraji na kytaru, vedu skautský oddíl a občas si zalezu po skalách.

Lenka Applová

Lenka Applová
Lektorka chemie

 

Co ve Sféře dělám?
Lektorku večerních kurzů na téma „Farmacie za oponou“.
 
Proč Sféra?
Sféra propojuje nadšené lektory zajímavých oborů a odvětví a ukazuje jejich, občas skryté, krásy a radosti. Je to místo, které ukazuje, že učení je zábavné a zajímavé. Doufám, že vzkřísí mnoho ohníčků mladých vědců!
 
Co mě baví mimo Sféru? 
Mám ráda cestování a objevování nových krajin, místní kultury a její historie. Návštěvy zajímavých míst, muzeí či archeologických vykopávek. Svůj volný čas trávím nad dobrou knihou či s barvami u plátna

Žaneta Doskočilová

Žaneta Doskočilová
Lektorka textilu

Co ve Sféře dělám?
Jsem v textilní dílně, kde budu vykonávat pozici lektorky a dozoru v otevřené dílně. Budu pomáhat s výrobou daného výrobku, s obsluhou šicích strojů,........ vždy tu budu hlavně pomáhat lidem, kteří si budou chtít něco vyrobit či opravit.

Proč Sféra?
Je to pro mě velice zajímavé smysluplné propojení všech dílen. Myslím si, že lidé, kteří zde pracují jsou "zapálení" pro předávání vědomostí a dovedností lidem, kteří o to projeví zájem.

Co mě baví mimo Sféru?
Ve svém volném čase se věnuji šití, baví mě vymýšlet nové věci. Ráda se věnuji i ruční práci. Tyto nápady na ruční výrobky následně realizuji s dětmi a seniory.

Pavel Póczoš ve Sféře

Pavel Póczoš
Lektor neurochirurgie, anatomie

 

Co ve Sféře dělám?
Mým cílem je zprostředkovat znalosti o lidském těle a jeho fungování tak, aby to bylo naučné a zajímavé nejen pro ty, kteří mají hlubší znalosti z biologie člověka, ale pro každého, kdo přijde a bude otevřený novým informacím.

Proč Sféra?
Jednoduše proto, že mi od začátku přijde myšlenka a cíl celého projektu přirozeně sympatická. Věřím, že má smysl studentům i dalším zájemcům nabízet nové vzdělávací metody, respektive témata, která je budou posouvat dopředu.
 
Co mě baví mimo Sféru?
Na prvním místě je rodina a příjemně strávené chvíle s lidmi, kteří jsou naladění na stejnou vlnovou délku. A pak hned v závěsu je příroda, sport, práce, učení a vážná hudba.

Lektor Kevin ve Sféře

Kevin Matzick
Lektor fyziky a chemie

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře se podílím na přípravě vzdělávacích programů z fyziky a chemie. Mým osobním záměrem je ukázat všem zájemcům (z řad těch nejmenších, ale i dospěláků), že přírodní vědy jsou fascinující a není třeba se jich bát. Zároveň se snažím o propojování souvislostí mezi jednotlivými obory, neboť díky tomu lze vzdělávání obohatit o další důležitý rozměr.


Proč Sféra?
Sféra je unikátní místo, o jehož vzniku jsem poprvé zaslechl v době mého studijního pobytu ve Finsku. Jakmile jsem po svém návratu mohl nahlédnout do nitra Sféry, zjistil jsem, že její filozofie je vystavěna na stejných hodnotách, jako jsou ty, se kterými jsem se vrátil zpět ze zahraničí. Je mi tak velkou ctí, že mohu být součástí týmu Sféry, kterou tvoří odborníci zbožňující svůj obor. Být obklopen takovými kolegy je totiž ten největší dar! :) 


Co mě baví mimo Sféru?
Již od malička jsem byl vychováván k lásce k všemu živému, a tak nejvíce volného času trávím péčí o své domácí mazlíčky (činčila, papoušci), dále ochranou zvířat a životního prostředí. Vycházky do přírody (klidně i na boso), odloučení od civilizace, meditace a jóga – i to je nedílnou součástí mého života, díky čemuž mohu udržovat svou mysl stále zdravou a otevřenou. Když se ovšem naskytnou i sychravé dny, vřele vítám společnost svých oblíbených knih nebo počítačových her. Mojí celoživotní vášní je studium finštiny.

Kristýna Ferjenčíková
Lektorka Science on a Sphere/Vědy na kouli

 

Co ve Sféře dělám?
Návštěvníci mě mohou o víkendu potkat na komentovaných prohlídkách a během projekcí Vědy na kouli/ Science on a Sphere. V týdnu jsem schovaná v kanceláři a pomáhám s administrativou projektů.

Proč Sféra?
Jako mámu tří dětí mě začaly zajímat nové cesty ve vzdělávání, které dokážou děti nadchnout a neodradit. Sféra takové cesty otevírá, takže bylo jednoduché se nadchnout. 

Co mě baví mimo Sféru?
Naše velká zahrada. To je můj revír od jara do podzimu a v lednu už netrpělivě plánuju, co zasadím v další sezoně. 

Markéta Moravcová Kovaříková
Lektorka v kovu

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře pracuji jako lektorka v dílně kovu. V běžném životě jsem zlatnice. S radostí vás zasvětím do základů mého milovaného řemesla. Otevřu vám dveře do tajů kujných a tažných materiálů, vhodných k výrobě drobných předmětů a šperků.

Proč Sféra?
Přilákalo mě krásné místo a vizionářský projekt Sféry. Jsem nadšená, že mohu být jeho součástí.

Co mě baví mimo Sféru?
Ve volném čase ráda chodím po horách, spím pod širákem, fotím přírodu a šperky, které sama vyrábím.

Lektorka Michaela Kudynová

Michaela Kudynová
Lektorka na Sférickém hřišti

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře mě najdete o víkendech na Sférickém hřišti, kde lektoruji hravé programy pro nejmenší děti. 
 
Proč Sféra?
Sféra je srdcová záležitost, Sféra je láska. U projektu jsem stála v podstatě od první myšlenky a věděla jsem, že mi nebude stačit být pouhým "pasivním návštěvníkem", ale že se budu chtít aktivně zapojit také do tvorby obsahu a pro radost pracovat s dětmi. Navíc je tu senzační kolektiv lidí, kteří Sférou opravdu žijí!
 
Co mě baví mimo Sféru?
V posledních letech mě doslova chytil běh, takže neustále pobíhám po Pardubicích a okolí. Když nesportuji, cestuji po českých zámcích a hradech, pro radost fotím, zahradničím nebo si ráda přečtu dobrou knížku.

Lektora Kateřina ve Sféře

Kateřina Pacindová
Lektorka Science on a Sphere/ Vědy na kouli

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře tvořím dramaturgii pro Vědu na kouli a o víkendech mě můžete potkat přímo v sále při tematických projekcích. Dále návštěvníky provázím po sférických prostorách a vyprávím jim o Sféře.

Proč Sféra?
Dlouhá verze by vystačila na tenčí knižní vydání, takže se to pokusím shrnout do pár vět. Pardubické mlýny mě vždycky fascinovaly a když jsem se dozvěděla, že zde má vzniknout vzdělávací centrum, věděla jsem, že bych ráda nakoukla pod pokličku. Jako učitelku mě vzdělávání provází celý život a často se zamýšlím nad tím, jak výuku zatraktivnit, udělat ji opravdu smysluplnou a poutavou, aby měl člověk celoživotní chuť se rozvíjet a vzdělávat. A Sféra je ztělesněním těchto principů. Každému, kdo se chce rozvíjet, poznat něco nového, zkoumat svět kolem nás z neotřelých perspektiv, k tomu dává příležitost. Pomyslnou třešinkou na dortu je parta skvělých lidí, se kterými se zde potkávám.

Co mě baví mimo Sféru?
Ráda trávím čas v přírodě. Můžou to být chvíle strávené s rodinou na zahradě, túry po horách nebo občasné běhy lesem, které mi dolévají energii do žil. Mým dalším velkým koníčkem je jóga a pohyb obecně. 

Martin Janiga
Lektor dílny kovu

Co ve Sféře dělám? 
Kurz se zaměřením na inovativní myšlení, tvořivost a základní zručnosti. Sleduji noviny na trhu a "DIY" návody a techniky a chci je popularizovat a vylepšovat.

Proč Sféra? 
3P: smysluplné poslání a práce, skvělá parta a příležitosti, unikátní prostory a potenciál

Co mě baví mimo Sféru? 
Čas trávený s rodinou a přáteli, sport, turistika, lezení na skály i industrial, workout, kolo, lyže, cestování (ČR, Evropa, exotika), projektové a krizové řízení,
trendy, inovace, vzdělávání.

Lektor

Ondřej Dobeš
Lektor Science on a Sphere / Vědy na kouli

Co ve Sféře dělám?
O víkendu zajišťuji projekce Science on a Sphere/Vědy na kouli a komentované prohlídky Sféry. 

Proč Sféra?
Myšlenka Sféry mě nadchla od samého začátku. Jsem zastánce toho, že si na věc musím šáhnout a vyzkoušet si ji, abych ji pochopil. To přesně se ve Sféře děje. Navíc samotný koncept utužuje a prohlubuje mezigenerační vztahy. Libí se mi, když vidím, jak přijde otec se synem nebo babička s vnučkou a buď jeden učí druhého nebo se za pomoci lektorů Sféry učí společně.

Co mě baví mimo Sféru?
V týdnu se věnuji podpoře podnikání v Pardubickém kraji skrze práci v CzechInvestu. Je to práce s lidmi, kteří chtějí pozitivně ovlivňovat svět okolo sebe, a to mě neskutečně baví. Rád posouvám své limity a dovednosti, a to je pro mě také forma zábavy.

Kateřina Bartheldi

Kateřina Bartheldi
Lektorka přírodopisu a chemie

Co dělám ve SFÉŘE?

Lektoruji programy v učebně přírodopisu a chemie. Mojí specializací je výživa a snahou je zprostředkovat dětem znalosti o výživě a to, jak moc je pro náš život důležitá.

Proč SFÉRA?

SFÉRA je inovativní prostor s moderními technologiemi a kreativním přístupem. Jsem nadšená z možností, které vytváří lektorům a hlavně návštěvníkům. Propojuje řemeslné obory s vědou, informatikou a kreativitou.

Co mě baví mimo SFÉRU?

Ráda sportuji, hraju si s dětmi, chodím do přírody, ráda vařím a peču.