My jsme Sféra

Profilová fotografie Davida Koppitze, ředitele Vzdělávacího centra Sféra v pozadí cihlové budovy

Co ve Sféře dělám?

Ve Sféře vedu tým skvělých, nadšených a schopných lidí různých profesí. Otevírám ji možným partnerům, školám i firmám. Denně se snažím o to, aby Sféra byla inovativní, spolupracující, kreativní a odvážnou organizací, která je a bude autentickou a udržitelnou součástí našeho města, ale pomáhá i daleko za jeho hranicemi.

Proč Sféra?

Postavit Sféru na nohy, rozběhnout ji a udržet ji v tempu je pro mě profesní výzvou, možností, jak neformálně, zábavně a viditelně přispět ke vzdělávání všech generací, jako pomoci vnímat, co se děje kolem nás a jak se novátorsky zapojit do rozvoje a života Pardubic. Sféra je příležitostí jak vědomostně a lidsky obohatit sebe sama, proto k ní přivedu i své dvě děti, jejich spolužáky a kamarády. Sféra mě zlákala i proto, že sídlí v krásném areálu Automatických mlýnů se silným příběhem, který, zdá se, jen tak neskončí…

Co mě baví mimo Sféru?

Volný čas trávím s rodinou, sportujeme, podnikáme výlety do přírody, vyhledáváme gastro zážitky a těšíme se z pod rukama rostoucích dětí. Párkrát do týdne vyjedu sám nebo v „pelotonu“ na kolo a po 20 letech se chci alespoň občas vrátit k muzice.

Profilová fotografie Markéty Urbánkové, personální ředitelky Vzdělávacího centra Sféra

Markéta Urbánková
Personalistika / Programová produkce
marketa.urbankova@sferapardubice.eu
+420 725 031 668

Co ve Sféře dělám?

Ve Sféře jsem zodpovědná za personalistiku a společně s kolegy pracuji na programové nabídce.

Proč Sféra?

Sféra je sen. Spojení několika věcí, které jsou mi blízké. Vzdělávání, rozvoj, práce s lidmi.

Co mě baví mimo Sféru?

Mimo Sféru mě baví spousta věcí. Čas strávený s rodinou, přáteli, sport, divadlo, filmy. Věnuji se také koučinku a HR poradenství.

Profilová fotografie Jitky Hlouškové u budovy vzdělávacího centra Sféra

Jitka Hloušková
Vzdělávání / Programová nabídka
jitka.hlouskova@sferapardubice.eu
+420 739 594 091

Co ve Sféře dělám?

Ve Sféře pracuji na pozici garanta vzdělávání. Záleží mi na tom, aby ti, kdo do Sféry přicházejí, zažívali radost z objevování a rozvíjeli touhu nikdy se nepřestat učit. Zároveň přeji všem, kdo ve Sféře s nadšením vzdělávají a předávají zkušenosti, aby ve svých programech či kurzech potkávali stejně zapálené účastníky.

Proč Sféra?

Sféra pro mě symbolizuje velkou šanci pro budoucnost, kterou stojí za to nepromarnit. Mám ráda citát Henryho Forda: „Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý.“

Co mě baví mimo Sféru?

Své zkušenosti a dovednosti v oblasti vzdělávání, koučování a mentoringu předávám také mimo Sféru. Ve volném čase mě nejspíš najdete někde s knížkou v ruce nebo mě přistihnete, jak se nemůžu odtrhnout od psaní. Možná se taky potkáme v kině, v divadle nebo někde na cestách a je dost pravděpodobné, že při tom všem bude znít angličtina.

Profilová fotografie Nadi Machkové Prajzové u budovy vzdělávacího centra Sféra

Naďa Machková Prajzová
Strategie, inspirace, spolupráce
nada.machkova@sferapardubice.eu
+420 604 241 739

Co ve Sféře dělám?

Přináším kreativní řešení a novou inspiraci, podílím se na strategickém rozvoji Sféry, hledám nové příležitosti pro spolupráci a financování.

Proč Sféra?

Jsem ráda u startu nových projektů, ráda jim pomáhám růst a ráda věci měním. Sféra je skvělý projekt, který má potenciál proměnit svět kolem nás.

Co mě baví mimo Sféru?

Muzea a celý kreativní sektor, setkávání se zajímavými lidmi a zahraniční inspirace, ale také hory, nordic walking, taiji a moje děti.

Profilová fotografie Terezy Všetečková u budovy vzdělávacího centra Sféra

Tereza Všetečková
Marketing & Komunikace
tereza.vseteckova@sferapardubice.eu
+420 732 137 877

Co ve Sféře dělám?

Komunikuji, píšu, tvořím texty, články, fotky, videa, spravuji sociální sítě & web a nejraději propojuji lidi. Nejčastěji mě uvidíte pobíhat s mobilem v ruce, dobrým blokem a tužkou.

Proč Sféra?

Od té doby, co jsem se do týmu Sféry přidala, jsem ji už nemohla pustit z hlavy. Je to pro mě osobně ohromující věc, někdy až nepochopitelná, že se něco takového za pár měsíců dá složit. Je to spojení nespojitelného a propojení zdánlivě odlišných věcí, krásné místo s géniem loci, architektura, prostor pro setkávání lidí, zábavné vzdělávání, podpora edukace dětí tím správným směrem.

Co mě baví mimo Sféru?

Kdybych měla každé dva měsíce extra 4 dny volného času, sbalila bych se s rodinou a odjela na sever Itálie. Tam mě baví nasávat místní atmosféru, vzduch, moře, jídlo. A možná proto náš rodinný krb obohatil před 2 roky italský vodní pes. Baví mě sport, závodní lyžování, kolo, nordic walking, čtení a v podstatě seberozvoj v různých podobách.

Profilová fotografie Jana Mistrika u budovy vzdělávacího centra Sféra

Jan Mistrík
Polytechnické vzdělávání/ Mezioborová spolupráce
+420 725 031 668

Co ve Sféře dělám?

Spoluúčast na přípravě studijních programů s multidisciplinární tématikou, včetně těch, které přesahují do témat našich industriálních partnerů.

Proč Sféra?

Sféra má potenciál dát nový impuls do našeho vzdělání, a tím zásadně přispět i do našeho pohledu na nás samotné a na náš rozmanitý svět.

Co mě baví mimo Sféru?

Rodina, sport, literatura.

Profilová fotografie Anny Levinské u budovy vzdělávacího centra Sféra

Co ve Sféře dělám?

Ve sféře koordinuji nabídku a poptávku vzdělávacích programů. Komunikuji s lektory, se školami a firmami. Zároveň se podílím na organizaci eventů ve Sféře. 

Proč Sféra?

Sféra je moje srdcová záležitost od první chvíle. Spojuje skvělé lidi a myšlenky.

Co mě baví mimo Sféru?

Rodina, přátelé, sport, cestování, design. Je toho hodně.

Michaela Scholzová
Asistentka týmu
michaela.scholzova@sferapardubice.eu
+420 605 387 011

Co ve Sféře dělám? 
Ve Sféře pracuji jako asistentka vedoucího týmu a lektorů. Mám na starosti vybavení učeben a organizaci firemních eventů. Kolegové vědí, že když sem v blízkosti, tak na stole je talíř s dortíkem nebo koláčem, který nám udělá příjemnou atmosféru. 

Proč Sféra? 
Mám doma 2 malé sviště a zpráva, že v Pardubicích vznikne něco nového, co jim ukáže spoustu směrů, kam by se mohli v budoucnu vydat a kde trávit volný čas, mě nadchla. Být součástí tohoto týmu lidí a možnost být u kreativního vzdělávání dětí a mládeže je pro mě určitě výzva. 

Co mě baví mimo Sféru? 
Jsem společenský typ a tak nejraději trávím čas s rodinou, sportem, cestováním, posezením s přáteli a nově jsem se nadchla pro ferraty.

Alena Volejníková na schodech před Vzdělávacím centrem Sféra

Alena Volejníková
Provoz & Finance
alena.volejnikova@sferapardubice.eu
+420 734 458 070

Co ve Sféře dělám?
Ve Sféře jsem zodpovědná za provozní záležitosti a finance. 
 
Proč Sféra?
Sféra mě okouzlila hned při první návštěvě. V krásném prostředí Automatických mlýnů spojuje skvělé lidi, řemeslo a špičkové technologie. Vnímám tu obrovský potenciál neformálního vzdělávání, které rozvíjí člověka po všech stránkách. Rozhodně chci být u toho i se svými dětmi.

Co mě baví mimo Sféru?
Čas strávený s rodinou, přáteli, příroda, cestování, sport.