Science on a Sphere

Plavte se Tichým oceánem jako James Cook a prozkoumejte jeho hlubiny. Objevte jižní pól po boku polárního průzkumníka Roalda Amundsena nebo se staňte členem posádky Apolla 11 a kráčejte po povrchu Měsíce. Ve světě plném dobrodružství, objevů a vzdělávání je pro vás ve Sféře připravená Věda na kouli – Science on a Sphere. Tento sférický projekční systém vytvořený Národním úřadem pro oceány a atmosféru (NOAA), vám odkryje tajemství planety naprosto nevídaným způsobem.

Jak to se Science on Sphere funguje?

Celé kouzlo spočívá ve schopnosti přinést vám nejen vizuální zážitek, ale také nekonečné množství informací. Výsledky měření z NOAA se promítají na kulovou projekční plochu o průměru téměř dvou metrů. Procházka okolo naší koule je jako putování kolem světa. Máte možnost sledovat dění v různých koutech zeměkoule i v různých časových liniích. Kromě planetárních a kosmických úkazů můžeme na glóbusu zobrazovat atmosféru, oceány, simulace událostí i povrch dalších planet – zkrátka vše, co nám svět i vesmír nabízí.

Změny všude kolem nás

Důležitou součástí projektu je odkrývání složitých změn klimatu, vliv UV záření na planetu a proniknutí do záhadných vrstev ozónu. Během seminářů se vám otevřeme okno do života člověka, jeho činností a dopadů na planetu v širších souvislostech. Dotknete se aktuálních témat, mezi které patří např. radioaktivita v lidském životě, městské tepelné ostrovy, migrace i epidemie. Stanete se svědky neuvěřitelných událostí jako hurikány, tajfuny a jiné extrémní úkazy, které ovlivňují naši planetu a životy nás všech.

Víkendové programy u Vědy na kouli/ Science on a Sphere

Každý víkend ve Sféře probíhají komentované programy u Vědy na kouli/ Science on a Sphere. Vycházejí z aktuálního sezónního programu, co se zrovna u nás děje. 

V lednu jsme se řídili tématem Bude zima, bude mráz, budíž teplo! V únoru spouštíme Osudovou přitažlivost.

Komentovaná prohlídka trvá 30 minut. Pro dospělého stojí vstupenka 50 Kč, pro dítě 30 Kč. Programy lze rezerovat jako ostatní víkenovky přes systém Enigoo.

Rezervace

Visící planeta v prostoru Sféry